Hakkımızda

 

BİZ KİMİZ?

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birinde, küçük sahil kasabalarının insanı kendisine hayran bırakan huzurunu, güvenini, mutluluğunu ve rahatlığını yaşama fırsatını yakalayabilmiş insanlarız biz, Kaşmir Göl Evleri ailesinin bireyleri olarak…

 

HUZURLU HİSSEDİYORUZ, ÇÜNKÜ;

-Rengarenk çiçeklerle bezeli yemyeşil bahçemizde bulunan banklarda oturup, kendimize ait olan gölümüzde oynaşan balıkları seyrederken, su sesinin içimizde yarattığı dinginlikte stresimizi atıp, şehrin kirliliğinden ve keşmekeşinden yalıtılmış bir ortama “evim” diyebilmenin ayrıcalığını hissediyoruz.

-İkamet ettiğimiz konutların tamamı, alt katlarda kendi gölümüzü ve peyzaj alanımızı, üst katlarda ise Göksu Gölü’nü seyretmeye imkan verecek şekilde dizayn edildiği için, penceremizin önünde oturup, mavinin ve yeşilin yarattığı görsel şölen eşliğinde sıcacık kahvelerimizi yudumlayabiliyoruz.

-Büyük şehirlerin en büyük sorunlarından birisi olan çarpık yapılaşma veya kısıtlı alan sonucu oluşmuş dip dibe binalarda yaşayan, güneşi kesilen, gece gündüz perdelerini kapalı tutma gereksinimi duyan bireyler olmaktan kurtulmuş ve penceresini açtığında araç sesi yerine su sesi duyan bireylere dönüşmüş olmanın keyfini sürüyoruz.

 

GÜVENDE HİSSEDİYORUZ, ÇÜNKÜ;

-Sitemizin üzerinde kurulu olduğu 120.000 m2’lik alanın her köşesinin, profesyonel bir ekip tarafından 7 gün 24 saat gözetim altında tutulduğunu biliyor olmanın yarattığı rahatlıkla hareket ediyoruz.

-İçerisinde yaşadığımız dönemde özellikle büyük şehirlerde büyüyen çocukların, ebeveynlerinin güvenlik kaygısı nedeniyle dışarıda vakit geçirebilme özgürlükleri büyük ölçüde kısıtlı iken; bu durumun bizim çocuklarımız için geçerli olmadığının bilincindeyiz. Biz yetişkinler olarak evlerimizde dinlenirken, miniklerimizin diledikleri gibi bahçemizde bulunan oyun parklarında oyun oynayabildiklerinin, bisiklet yolunda güvenli bir şekilde bisiklete binebildiklerinin, kısacası çocukluklarını “ebeveyn kontrolünde kısıtlı zaman” söz konusu olmaksızın doyasıya yaşayabiliyor olduklarının farkındayız.

-Gençlerimizin, basketbol sahalarımızda, voleybol sahamızda, tenis kortumuzda, havuzumuzda kendi yaşıtlarıyla spor yapma fırsatı bulmalarının; kafeteryamızda buluşup “sanal” arkadaşlıklar yerine “gerçek” arkadaşlıklar kurarak sosyalleşebiliyor olmalarının ve onlar tüm bunları yaparken anne babalar olarak bizlerin, “geç saatte ya başına bir şey gelirse” kaygısını yaşamıyor olmamızın keyfini çıkarıyoruz.

 

MUTLU HİSSEDİYORUZ, ÇÜNKÜ;

-Her ne kadar 1438 adet ayrı konutta yaşıyor olsak da, aynı büyük ailenin parçası olduğumuzun farkındayız. Gölümüzü çevreleyen yürüyüş yolunu, spor salonunu, havuzları birlikte kullanırken samimi dostluklar kuruyoruz.

-Sitemiz bünyesinde açılan kurslarda, eğitimciler eşliğinde yeni hobiler edinebiliyor, mevcut yeteneklerimizi geliştirebiliyor, kursların bitiminde eserlerimizi sergileme imkanına sahip olabiliyoruz. Bu şekilde boş vakitlerimizi kaliteli bir şekilde değerlendirmenin hazzını duyabiliyoruz.

-“Evimize yakın, uygun fiyatlı, güvenli ve temiz bir yer” arayışına girmek zorunda kalmaksızın, “evimizin bahçesinde, ücretsiz, dışarıya kapalı ve temiz” havuzlarımızda 4 mevsim haftanın her günü ailemizle keyifli vakit geçirebiliyor, saunamızı, spor salonumuzu dilediğimizce kullanabiliyoruz.

-Çocuklarımızın çocukluklarını, gençlerimizin gençliklerini “gerçek” arkadaşlarla, güvenli bir ortamda, zaman kısıtlaması olmaksızın dilediklerince yaşayabildiklerinin farkında olmaktan kaynaklanan iç huzuru hissedebiliyoruz.

-Özellikle yaz aylarında düzenlenen spor turnuvalarıyla hep birlikte tatlı rekabetin heyecanını hissedebiliyor, geçirdiğimiz keyifli vakitleri yeni dostluklarla taçlandırabiliyoruz.

-Yılbaşı, bayramlar gibi özel günlerde düzenlenen konserler ve eğlencelerle coşkumuzu paylaşabiliyor, açık hava sinema etkinliklerinde koskocaman bir aile olarak filmler izleyebiliyor, hep birlikte milli maç izlemenin heyecanını tadabiliyoruz.

-Birçok yerde söz konusu olan “komşuluk eskidenmiş, şimdilerde kimse kimseyi tanımaz olmuş” durumunun bizim için geçerli olmadığına çok ama çok seviniyoruz.

 

RAHATLIĞI YAŞIYORUZ, ÇÜNKÜ;

-Yürüme mesafesinde birçok ihtiyacın karşılanmasının mümkün olmadığı bir şehirde, kendi evimizin bahçesinde birçok imkana sahip olmanın bu devirde bulunmaz bir nimet olduğunu bizzat yaşayarak görüyoruz.

-Süper marketimizden yaptığımız alışverişi market arabasıyla evimize taşıyabilmenin ya da istersek telefonla sipariş vererek aylık alışverişimizin kapımıza getirilmesinin zaman tasarrufu açısından sağladığı kolaylığın değerini biliyoruz.

-Önceden planlamaya gerek kalmaksızın üzerimizde ev kıyafetlerimizle istediğimiz zaman giderek her türlü bakımı yaptırabildiğimiz, işe gitmeden önce uğrayıp bayanlar olarak fön çektirebildiğimiz baylar olarak tıraşımızı olabildiğimiz, bakımlı görünebilmek için ayrı zaman yaratma zorunluluğundan kurtulmuş bireyler olmanın ayrıcalığını yaşıyoruz.

-İş çıkışı yorgun argın evimize döndüğümüzde park sorunu yaşamayacağımızı, kendimize ait olan açık veya kapalı otoparktan hangisini dilersek kullanabileceğimizi hatta kirlenmiş aracımızı oto yıkama hizmetine bırakıp, bu işlem için vakit ayırma zorunluluğu olmaksızın evimize çıkıp, ertesi gün temizlenmiş aracımızla tekrar yola çıkabileceğimizi biliyor olmanın keyfini sürüyoruz.

-Kıyafet tadilatlarımızı kendi terzimizde yaptırabiliyor, kuru temizleme ve ütü hizmetinden faydalanabiliyor, kalan boş zamanı tamamen kendimize ayırabiliyoruz.

-Çocuklarımız için eve yakın güvenli bir kreş arama stresini hiç yaşamıyoruz. En değerli varlığımızı sabahın erken saatlerinde uzaklara bırakmak zorunda olmamanın ve biz işteyken onun halen “evde” olduğunu bilmenin rahatlığı ile iş günümüzün daha az stresli geçtiğini fark edebiliyoruz.

– Göksu Parkına, Göksu Alışveriş Merkezine, Göksu Live sosyete pazarına, çok yakında açılacak olan Kaşmir Center Alışveriş Merkezine yürüme mesafesinde bulunmanın; Optimum AVM ve Metromall AVM’nin sadece birkaç km uzaklıkta olduklarını bilmenin; otobüs, metro ve dolmuş duraklarının gözle görülebilir mesafede yer alıyor olmasının hayatımızda sağladığı kolaylıkları doyasıya yaşayabiliyoruz.

 

BİZLER GÜVENLİ BİR ORTAMDA, RAHATLIĞI VE HUZURU YAKALAYABİLMİŞ OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞAYAN BÜYÜK BİR AİLEYİZ…